23 March 2016

How to build a castle: part III - Square Tower // Budowa zamku Drakenborg: część III - Wieża


Hey.
In today's post I'll show you how I made a square tower for my castle. I'm sorry that I publish the entries so rarely but I invest my limited free time in modeling/painting miniatures and I barely find time to sit in front of a computer. I limited the text to a minimum as the steps are fairly well presented in the pictures. Besides that I use mostly the same tricks that I used in the construction of the gate. If you would like to learn a little more about some of my modeling techniques ask in the comments. Certainly I will answer all your questions.

You can find previous entries about building the castle here and here.

Cześć. 
W dzisiejszym wpisie pokażę Wam krok po kroku w jaki sposób wykonałem kwadratową wieżę zamku Drakenborg. Przepraszam, że tak rzadko publikuje wpisy, ale mój ograniczony wolny czas inwestuję w modelowanie/malowanie figurek i nieczęsto znajduje czas na siedzenie przy kompie. Tekst ograniczyłem do minimum, jako że kolejne kroki zostały dosyć dobrze przedstawione na zdjęciach. Poza tym wykorzystuje w większości te same sztuczki, które wykorzystałem przy budowie bramy. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się nieco więcej o jakiejś technice modelarskiej, to zadawajcie pytania w komentarzach. Z pewnością na wszystko odpowiem.


The structure of the tower was made with foamboard.
 
Strukturę wieży wykonałem z pianki architektonicznej.


The structure was covered by 5mm thick XPS

Szkielet budowli został oklejony styrodurem o grubości 5mm (do kupienia w sklepach modelarskich lub jako podkład pod panele w sklepach budowlanych).Using the stone I began to add texture to the walls of the tower. At this stage, I marked the spots where additional elements of the castle will be connected to the tower.

Za pomocą kamienia zacząłem nadawać fakturę ścianom wieży. Na tym etapie dopasowuje także do wieży dodatkowe elementy oraz oznaczam, w którym miejscu będzie łączyć się z murami.

Spots for tower doors were cut in the walls .

Miejsca na drzwi zostało wycięte w ścianach wieży.The tower will be connected to the gateway by extension, which I will finish after gluing all the parts of the castle together. At this stage, I added only one additional element to the structure of the tower. 

Wieża będzie się łączyć z bramą za pomocą przybudówki, którą będę wykańczał po sklejeniu elementów zamku ze sobą. Na tym etapie do wieży dodałem tylko jeden dodatkowy fragment przybudówki.Wooden doors are made of balsa wood. Metal doors with plasticard. In a separate post I will present how to make these elements.

Drewniane drzwi zostały wykonane z balsy. Metalowe z plasticardu. W oddzielnym poście zaprezentuję, w jaki sposób wykonuję te elementy.The tower looked quite well at this stage. It was time to add machicolations and battlements. The floor of the tower was made of a thick cardboard.

Na tym etapie wieża wyglądała już całkiem dobrze. Pozostało dodać machikuły oraz blanki. Podłogę wieży wykonałem z grubego kartonu.The floor of the tower was made of balsa wood. I originally wanted to do it with a single sheet of a board textured with a ballpoint pen. In the end all balsa boards were glued separately. Using the old mechanical pencil I made an imitation of nails.

Podłoga wieży została wykonana z balsy. Początkowo chciałem zrobić to z pojedynczego arkuszu, a deski wyryć za pomocą długopisu. Finalnie wszystkie deski były wklejane oddzielnie. Za pomocą starego ołówka automatycznego wykonałem imitację gwoździ.The trapdoor was also made of balsa wood. Details were made of a thin plasticard, a plastic rod and a small metal ring.

Klapa została wykonana z balsy, cienkiego plasticardu oraz plastikowego wałka, z którego zrobiłem łebki gwoździ. 


After gluing the two elements it was time to add corbels.
I made it out of the cardboard, which was next covered with a self-drying clay.


Po sklejeniu obu elementów czas na dodanie kroksztynów na których opierają się blanki.
Wykonałem je z kartonu, który następnie pokryłem samoutwardzalną gliną.
It's all for today. Thanks for visiting and see you next time! 

 To wszystko na dziś. Dzięki za odwiedziny i do następnego razu!

14 comments:

 1. Całkiem ładnie się to prezentuje. Super!

  ReplyDelete
 2. Clever and effective, well done!

  ReplyDelete
 3. Thank you for the detailed step-by-step tutorial.

  Very well done.

  Tony

  ReplyDelete
 4. ło matko! widać nakład pracy ale efekt jest rewelka :)

  ReplyDelete
 5. Bardzo pomocny tutorial. Szczególnie, ze w przyszłości planuje zbudować taką wieżę dla moich Normanów. Skorzystam wtedy na pewno z Twoich wskazówek. Dzięki.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Miło. Daj znaćjak skończysz. Chętnie zobaczę.

   Delete
 6. Świetnie to wygląda. Kawał dobrej roboty !

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki. Ostatnio mam zastój twórczy jeżeli chodzi o modelarstwo i możliwe że właśnie mnie zmotywowałeś do dalszej pracy nad zamkiem:)

   Delete
 7. Naprawdę świetna robota! Wygląda to super :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki! Miło czytać komentarz od człowieka, od którego czerpie inspiracje do malowania:)

   Delete

Comment if you like