2 February 2018

Arkhan the BlackHello

The first model presented this year is Arkhan the Black from Gamesworkshop’s Skeleton Horde set. I do not particularly like this sculpture and its theme but so far, I have not had the opportunity to face such a large model and this fact encouraged me to paint it. There are so many well-painted and converted Arkhans in the network that it's almost a bit shameful to show you this unimposing portrayal. On the other hand, my interpretation is a bit different because nobody is painting this model in vivid colors and with flowers on the stand:) The effect is fully intentional and fits my collection of comic style undeads ...


Cześć

Pierwszy prezentowany model w tym roku to figurka Arkhana pochodząca z zestawu Skeleton Horde. Model pomalowany niejako przez przypadek i przy okazji. Rzeźba i jej stylistyka nie specjalnie mi się podoba. Ot po prostu chciałem maznąć jakieś szkielety, a figurka była bonusem w zestawie. Dotąd nie miałem okazji zmierzyć się z tak dużym modelem i to zachęciło mnie żeby spróbować. W sieci krąży tyle dobrze pomalowanych i skonwertowanych Arkhanów, że trochę wstyd chwalić się tym bohomazem. Z drugiej strony mój jest trochę inny bo raczej nikt tego modelu nie maluje w żywych barwach i z kwiatkami na podstawce. Efekt w pełni zamierzony i pasujący do mojej kolekcji nieumarłych utrzymanych w komiksowym klimacie.. 
7 comments:

  1. Co tu dużo mówić, świetne malowanie.

    ReplyDelete
  2. Też tak sądzę - wygląda fantastycznie :) Trochę za dużo czaszek w czaszce, no ale rzeźbiarze mają premię od ilości kości czaszkowych w figurce.

    ReplyDelete
  3. Nie przepadam za trupami ale praca fajna. Podstawka super :)

    ReplyDelete

Comment if you like