7 November 2016

Perry Miniatures Light Cavalry 1450-1500 #1 // Lekka jazda z Drakenborgu #1First part of my Light Cavalry unit from Perry Miniatures. I use them as light cavalry archers  in Song of Blade and Heroes or generic  light cavalry  in Lion/Dragon Rampant games. The historic coat of arms on the banner belongs to the former polish city of Lwów (nowadays Lviv, Ukraine)  from the XV century. 

Kolejne figurki od Perry Miniatures, które pomalowałem kilka miesięcy temu. Mają za sobą już kilka stoczonych bitew ale niestety długo czekały na swoją flagę a bez niej nie chciałem ich tutaj publikować. Chorągiew Ziemi Lwowskiej z połowy XV wieku lecz figurki uczestniczą też w starciach w klimatach fantasy jako lekka jazda Księcia z Drakenborgu dlatego nie trzymam się ściśle realiów historycznych.
Tutaj możecie zobaczyć jak figurki prezentowały się przed pomalowaniem.

20 comments:

 1. Really nice painting and construction. Excellent! A really great set.

  ReplyDelete
 2. Świetnie pomalowani. Szczególnie podoba mi się pióro u kusznika. Uzyskałeś bardzo imponujący efekt przejścia kolorów. Chylę czoła przed takimi umiejętnościami.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki. Testowałem wetblending. W zasadzie to tylko dwa kolory które do siebie wizualnie pasują i ładnie się łączą na modelu.

   Delete
 3. Obłędnie piękne czyste kolory! Chciałbym tak umieć malować. Pan w środku to z zestawu heavy kawalerzysta?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ajtam ajtam. Każdy ma swój styl. Ja dużo inspiracji z Twoich prac czerpię a co do tego rycerza to bardzo możliwe. Tyle powymieniałem bitsów między 5 różnymi zestawami od Perrych, które mam że trudno to wszystko spamiętać.

   Delete
 4. Super ten w środku najbardziej mi się podoba. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dowódca - wiadomo musi się wyróżniać spośród mas.

   Delete
 5. Super pomalowani i bardzo przyciągająca wzrok kolorystyka =)

  ReplyDelete

Comment if you like