1 August 2015

A quick look at the bust of Snorii Nosebite// Krasnoludzkie popiersie

Hi! Today we want to show you our prizes we won in contest announced by the creator of DwarvenWorkshop blog. Yeey. :D

Dziś się pochwalimy naszymi nagrodami, które zdobyliśmy w konkursie Grungnara Gundrikson’a. :)


Snorri Nosebite

The cave took first place in the contest and I am  really happy and proud about it. :)
The prize was the bust of Snorri Nosebite – a dwarf with nails instead of a hair. Snorri is a character form „Deamonslayer” written by William King.
The sculpt has 9,7 cm and it’s very detailed and well sculpt. You can see his rings, scars and wrinkles. Firstly I was surprised, because he doesn’t have one of his ears. I thought that I broke it or something, but in fact this character lost it in a battle. ;)

Snorri Gryzonos

Jaskinia zajęła pierwsze miejsce, a w nagrodę otrzymałam popiersie Snorriego Gryzonosa – krasnoluda o dość nietypowym ufryzowaniu. ;) Popiersie zostało odlane w żywice, jego wysokość wynosi 9,7 cm, a sama postać jest bardzo szczegółowa – krasnolud ma blizny, kolczyki i widoczne zmarszczki. Jak Grungar napisał na swoim blogu Snorri został „wyjęty” z książki przygód Gotreka i Felixa "Zabójca Demonów”.
Początkowo mocno zdziwiłam się brakiem jednego ucha i zanim się przyjrzałam lepiej, zaczęłam szukać rzekomo urwanego kawałka…  Znalazłam nawet opis tejże postaci w Internecie i okazało się, że on po prostu taki jest:

„Felix zamrugał oczami, w pierwszej chwili przekonany, że ma halucynacje. Zdawało się nieprawdopodobne, by w tej części świata mógł się znajdować inny Zabójca. Ale Gotrek także patrzył na nieznajomego. Nowy gość był nieco większy i bardziej muskularny niż Gotrek. Jego głowa była ogolona, a broda krótko obcięta. Nie miał grzebienie włosów. Zamiast tego w czaszkę zostały wbite pomalowane na różne kolory gwoździe tworzące grzebień. Jego nos był złamany tyle razy, że stał się bezkształtny. jedno ucho było rozpłaszczone; drugie zostało po prostu oderwane odsłaniając otwór z boku głowy. W nosie osadzony był wielki pierścień. Tam, gdzie ciało nie było pokryte krzyżującymi się bliznami, widniały tatuaże. W dłoni trzymał ogromny młot, a za pasem wsunięty był topór o szerokim ostrzu i krótkim trzonku.
- Snorri Gryzonos, jakem żyw i zdrów! – ryknął Gotrek. Jego paskudny uśmiech pokazał szczerby po zębach. – Kopę lat!”
William King, „Zabójca demonów”, s.13


Ug-rak orc

KorNat’s Hill took the third place and he won Ug-rak orc. It’s a 4 cm sculpt made of polymer clay. Its face is also very detailed, but typical for its kind. :D

Ug-rak ork

Wzgórze zajęło trzecie miejsce i tym samym KorNat dostał rzeźbę orka. Jak to Grungnar napisał została zrobiona „na szybko”. Jeśli to była praca „na szybko”, to jaka byłby „na wolno”?! Rzeźba Ug-raka jest bardzo szczegółowa i ciekawa. Gęba stwora jest typowa dla jego gatunku, także myślę, że zdjęcie bez zbędnego opisu wystarczy. :)


I am impressed by Grungnar's works. He really got a huge talent and I realized that when I saw his sculpts in real. You can follow his blog of fanpage on Facebook. :)

Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem precyzji i kunsztu wszystkich prac Grungnara i polecam zajrzeć na jego bloga oraz fanpage na Facebook’u. :)

You can buy Snorii's bust on ebay if you like:

Rzeźbę można zakupić na eBay:
http://www.ebay.com/itm/Warhammer-Bust-Snorri-Nosebiter-/271940995738?hash=item3f50f24a9a

4 comments:

 1. Super że znalazłaś cytat :) polecam sagę o przygodach tejże pary, jak również "Powiernika Krzywd". Snorri jeszcze będzie miał u mnie kilka odsłon.Bardzo lubię jego postać, po za tym to zacny zabójca i chodź nie ma swojego spisywacza, ja oddam mu należyty hołd. Cieszę się że mogłem nagrodzić Was moimi pracami, była to dla mnie wielka frajda. Dzięki pozdrawiam.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jak się ogarnę z książkami, które czytam obecnie (a czytam dwie na raz :D), to postaram się sięgnąć po tę książkę. :)
   To my dziękujemy! :)

   Delete

Comment if you like