13 February 2015

Custom Counters // Znaczniki do gier

 
This week we participated in a small competition and using Super Sculpey we made some custom counters for a boardgame called Civilization Through the Ages. They look quite nice and we decided that we will make more for our Song of Blades and Heroes games.
 
W tym tygodniu wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez http://boardtime.pl/. W ramach jednego z zadań wykonaliśmy z Super Sculpey, a następnie pomalowaliśmy znaczniki do gry planszowej Cywilizacja Poprzez Wieki. Szkoda, że musimy się z nimi rozstać (takie są zasady konkursu), bo wyszły całkiem fajnie. Z pewnością zrobimy więcej podobnych znaczników w celu wykorzystania ich na stole w czasie potyczek w Song of Blade and Heroes. 


5 comments:

 1. Nooo widzę że Super Sculpey kupione, super :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pierwsze koty za płoty. Ja się tego nie podejmuję ale moja lepsza połówka zaczęła już testować:)

   Delete
  2. Lepsz połówka stwierdza: masa ogólnie jest niezła, mocno [rzypomina modelinę fimo. Czasem pojawiało mi się pęknięcie na już wygładzonej powierzchni, aczkolwiek to pewnie kwestia mojego braku doświadczenia niż samej masy. :P

   Delete
  3. Bo "modelina" fimo to jest masa polimerowa czyli to samo co Super Sculpey z tym że Sculpey jest już lepszej jakości z przeznaczeniem bardziej własnie do figurek. Pracowałem w fimo i Sculpey, fimo jest twardsza i jej zastosowanie to raczej proste figury czyli takie jak te które robiliście do gry, jak i inne które mogą się spodobać lepszej połówce :) https://www.youtube.com/watch?v=Qj9Snv3OXRE

   Delete
  4. Bawiłam się już tak kiedyś, tzn. robiłam biżuterię z fimo. Jednak ma ona różne właściwości zależnie od rodzaju (classic, soft czy też effect) i od koloru (niektóre są bardziej kruche), więc jak się dobrą modelinę dobrało to też można było dość szczegółowe rzeczy robić. :)

   Delete

Comment if you like